مركز اطلاعات دارويي و مديريت و اقتصاد دارو و سلامت-داروغذا : هاشمي:دغدغه رهبري در حوزه بهداشت و درمان تنها در دولت يازدهم محقق شد
شنبه، 23 اردیبهشت 1396 - 06:31 کد خبر:61614
داروغذا: وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با بيان اينكه 'دغدغه رهبري در حوزه بهداشت و درمان تنها در دولت يازدهم محقق شد' گفت: افرادي كه دروغ مي گويند و تهمت مي زنند از منتظران واقعي ظهور نيستند بلكه دنيا را آرزوي خود قرار داده اند.


دارو غذا:مركز اطلاعات دارويي و مديريت و اقتصاد دارو و سلامت

به گزارش ايرنا، سيدحسن قاضي زاده هاشمي عصر جمعه در ديدار با مردم سبزوار افزود: شهداي سبزوار از افرادي بودند كه دنياطلبي نكردند و به جاي دنيا پاداش بهتري گرفتند اما امروز مشاهده مي شود عده اي لباس ايثارگري و شهادت را از تن به درد كرده و دنياطلبي پيشه كرده اند.
وي ادامه داد: اكنون پيشرفت هاي خوبي در كشور مشاهده مي شود كه نشان از توجه دولت يازدهم به حوزه هاي مختلف بهداشتي، درماني و خدماتي است.
قاضي زاده هاشمي گفت: رهبر معظم انقلاب تاكيد زيادي بر رفع دغدغه مردم در حوزه بهداشت و درمان داشتند و اين دغدغه مهم تنها در دولت يازدهم محقق شد.
او افزود: اگر در 10 سال گذشته دولت ها تلاش مي كردند دغدغه هاي رهبر معظم انقلاب رفع شده بود.
وزير بهداشت تصريح كرد: امروز كشور در آستانه يك انتخاب بزرگ است و مردم با توجه به نظراتي كه نامزدها مطرح مي كنند و تلاش هاي انجام شده مي توانند قضاوت و انتخابي ارزشمند داشته باشند.

**بهره مندي 11 ميليون ايراني از خدمات دفترچه بيمه
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي گفت: در سه سال گذشته 11 ميليون ايراني فاقد دفترچه بيمه از خدمات دفترچه بيمه بهره مند شدند.
وي با بيان اينكه 12 هزار پزشك متخصص در بدنه درماني كشور استخدام شده اند، افزود: در دولت تدبير و اميد با وجود افزايش مصرف دارو، واردات دارو به ميزان 500 ميليون دلار كاهش يافته و صادرات نيز 2،5 برابر افزايش يافت .
قاضي زاده هاشمي ادامه داد: با اجراي طرح تحول نظام سلامت 70 درصد از داروي مورد نياز كشور در داخل توليد مي شود كه اين موضوع در خروج ارز و تامين داروي مورد نياز بيماران موثر است.
او با بيان اينكه در دوران تحريم ها حوزه سلامت كشور با مشكلات زيادي مواجه شد، عنوان كرد: در آن دوران كشور براي واكسيناسيون كودكان واكسن نداشت و نشريات بين المللي مقالات علمي پژوهشگران و محققان ايران را چاپ نمي كردند.
وزير بهداشت تصريح كرد: با شكسته شدن ديوار تحريم ها ايران توانسته است رتبه 16 جهاني و اول خاورميانه را در بخش علمي كسب كند.