مركز اطلاعات دارويي و مديريت و اقتصاد دارو و سلامت-داروغذا : طرح تحول سلامت بايد از ۳۵ سال پيش آغاز مي شد
یکشنبه، 28 خرداد 1396 - 06:28 کد خبر:61731

 

وزير بهداشت
 
سلامت > درمان
وزير بهداشت، گفت: طرح تحول سلامت بايد از ۳۵ سال پيش آغاز مي شد، زيرا از نگاه مردم هيچ تفاوتي بين دولت ها و افراد نيست.

به گزارش خبرگزاري مهر، دكتر سيد حسن هاشمي، اظهار داشت: معتقدم طرح تحول سلامت بايد از ۳۵ سال پيش آغاز مي شد زيرا از نگاه مردم هيچ تفاوتي بين دولت ها و افراد نيست و مردم، اقدامات را به حساب نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران مي گذارند.

وي با بيان اينكه در دولت يازدهم در حوزه سلامت كارهاي نشدني بسياري انجام شد، افزود: در اين دولت به اندازه يك چهارم كل تخت هاي بيمارستاني تاريخ كشور كه اكثر آنها مربوط به پيش از انقلاب بود و فرسوده شده بودند، تخت بيمارستاني جديد اضافه شد و خوشبختانه تا پايان دولت تحويل ۲۴ هزار تخت بيمارستاني جديد را جشن مي گيريم.

هاشمي با اشاره به آغاز عمليات ساخت بيمارستان جامع پيشرفته سرطان توسط سازمان انرژي اتمي در كرج، اظهار داشت: اگر ظرف مدت ۴ سال آينده اين بيمارستان راه اندازي شود، استان البرز در درمان سرطان هاي پيشرفته نه تنها در ايران بلكه در منطقه، داراي فناوري، امكانات و جايگاه خاصي مي شود.

وزير بهداشت خاطرنشان كرد: يكي از مسائلي كه بر خلاف آرزوها و شعارهاي انقلاب، امام راحل و شهدا، هنوز مغفول مانده، «رفاه اجتماعي» است و استان البرز و مناطق حاشيه نشين آن از مناطقي است كه بايد توجه بيشتري به آن شود و پررنگ تر ديده شود زيرا در اين صورت، آسيب هاي اجتماعي در آن و استان تهران، روز به روز كاهش مي يابد.

هاشمي  با بيان اينكه انجام كارهاي اجرايي، دشواري هاي زيادي دارد، اضافه كرد: هميشه مطالبه كردن و وضع برخي از قوانين راحت است اما اجرا كردن و پاسخگو بودن، دشوار است و نمي توان انتظار داشت كه يك دستگاه اجرايي، بدون داشتن اقتدار و قدرت كافي، كشور را به خوبي اداره كند بنابراين بايد تلاش كنيم كه نقاط ضعف را با ملايمت و پند و اندرز بگوييم و از تخريب خودداري كنيم چراكه هر چه قدرت دولت بيشتر باشد، قدرت كشور و انقلاب اسلامي نيز بيشتر خواهد بود.